ETF & Akcie

Od roku 2018 sa venujeme aj tzv. 3. pilieru a to šetrením a investovaním finančných prostriedkov na dôchodok. A to najmä prostredníctvom ETF fondov a akcií a cez náš Jando Investments Fund, keďže táto možnosť sa nám oproti životným poistkám či podielovým fondom javí ako najlepšia.

 

Pre klientov zabezpečujeme služby:

Otvorenie ETF investičného účtu

Neustálu podporu a pomoc 24/7

Komplexné poradenstvo počas celej doby

Semináre, webináre a rôzne vzdelávacie školenia

Pomoc pri vytvorení ETF portfólia /výber ETFs/

ETF – EXCHANGE-TRADED FUND

ETF, resp. Exchange-Traded Fund (fond obchodovaný na burze) je investičný produkt, ktorý umožňuje investovať do širšieho portfólia akcií, dlhopisov, či iných tried aktív bez potreby kupovať každý titul jednotlivo. ETF majú právnu štruktúru investičného fondu a na burze sa chovajú ako akcie. Kúpou jednej akcie ETF tak získame podiel na celom portfóliu fondu.

Aj keď existujú aj aktívne riadené, ETF sú zväčša synonymom tzv. pasívneho investovania. To znamená, že investor, resp. manažér fondu nevyberá investície aktívnym prístupom podľa vlastného uváženia, ale ETF kopíruje presne stanovený index s presne stanovenými pravidlami, ktoré spoločnosti doň patria.

Exchange traded fund (ETF) je založený na pasívnom sledovaní vybraného trhového indexu. ETF je košom akcií alebo dlhopisov, ktorý kopíruje vývoj indexu, komodity alebo iného koša podobne ako podielový fond, ale s tým rozdielom, že je obchodovaný na regulovanom trhu – burze.

INVESTOVAŤ NA DÔCHODOK

Ako mnohí z Vás dobre viete v súčastnosti spoliehať sa len na štátny dôchodok nie je práve najlepšia voľba. Vek odchodu do dôchodku sa predlžuje a o niekoľko rokov nikto nevie s presnosťou povedať ako bude reálne dôchodkový systém vyzerať a aké vysoké dôchodky môžu ľudia očakávať.

Platí pravidlo čím skôr človek začne šetriť si na dôchodok aj sám, tým za dlhšie obdobie investovania môže získať viac. Veľa ľudí už začalo myslieť na to ako si začať setriť na dôchodok aj iným spôsobom. Či je to nákupom nehnuteľností, investovaním do podielových fondov, poistiek alebo iným spôsobom.

Indexové fondy sú jednou z možností ako investovať lacno a zároveň mať portfólio široko diverzifikované tak ako to robíme v Jando Investments Fund.

Mesačná investícia: 30 eur

Doba sporenia: 30 rokov
Výnos za rok: cca. 6%
Odhadovaná suma na konci sporenia: 20 580 eur

Mesačná investícia: 100 eur

Doba sporenia: 20 rokov
Výnos za rok: cca. 6%
Odhadovaná suma na konci sporenia: 45 100 eur

Mesačná investícia: 50 eur

Doba sporenia: 30 rokov
Výnos za rok: cca. 6%
Odhadovaná suma na konci sporenia: 48 300 eur

Mesačná investícia: 100 eur

Doba sporenia: 30 rokov
Výnos za rok: cca. 6%
Odhadovaná suma na konci sporenia: 96 700 eur

Naše vzorové ETF portfolio v Jando Investments Fund

Top tech ETF – Invesco QQQ Trust (QQQ)

Majetok: $68 miliard
Náklady za správu: 0.20%

Top S&P 500 ETF – iShares Core S&P 500 ETF (IVV)

Majetok: $160 miliard
Náklady za správu: 0.04%

Top high-dividend ETF – Vanguard High Dividend Yield (VYM)

Majetok: $23 miliard
Náklady za správu: 0.06%

Total Stock ETF - Vanguard Total Stock Market (VTI)

Majetok: $814 miliard
Náklady za správu: 0.03%

Facebook
LinkedIn