Krypto

Čo je to kryptomena?

Kryptomena je internetová, digitálna menu. Nachádza sa vo virtuálnom priestore, je nehmatateľná a nič také ako päťbitcoinovú bankovku alebo mincu nenájdeš.
Kryptomenu môžeš vlastniť, obchodovať s ňou, alebo za ňu nakupovať.

Jej objem je zvyčajne vopred určený. Napríklad množstvo bitcoinu bolo určené na presne 21 miliónov, ani o jeden bitcoin viac. Jej obeh nie je kontrolovaný žiadnou vyššou autoritou ako v prípade klasických mien. To znamená, že je decentralizovaná a na jej kontrole sa podieľajú samotní používatelia. Tí riadia dopyt a ponuku. Kontroly správnosti transakcií prebiehajú v sieti, ktorá sa volá blockchain.

Čo je to Blockchain?

Blockchain je šifrovaná a zabezpečená databáza, ale distribuovaná po celom svete. To znamená, že je riadený matematikou a zdrojovým kódom a žiadna autorita nad ním nemá kontrolu. Takisto sa nenachádza na žiadnom konkrétnom mieste, kde by ho niekto mohol zničiť. Nachádza sa na miliónoch počítačoch a tie sú rozmiestnené po celom svete.

Predstavte si ju ako verejne dostupnú knihu transakcií, ktorú udržiavajú a aktualizujú samotní použivatelia. Tieto transakcie sú pseudoanonymné a verejne dostupné. Pseudoanonymné su preto, lebo používatelia vystupujú v sieti len pod takzvanou verejnou adresou, čo je unikátny reťazec čísiel a písmen, a nie pod svojou reálnou identitou

Cieľom je vytvárať decentralizovaný digitálny platobný systém dostupný pre širokú verejnosť bez kontroly ústredným orgánom alebo bankovými inštitúciami. Myšlienkou je vytvoriť virtuálnu a akceptovanú menu ktorá bude stopercentne v rukách jej užívateľov.

Skutočnosť, že transakcie kryptomien prebiehajú v transparentnej a pseudoanonymnej sieti blockchain, môže pomôcť k sprehľadneniu a väčšej transparentnosti verejných financií.

Investovanie do Kryptomien

Kryptomeny za posledné roky prinášajú neskutočne vysoké výnosy avšak treba podotknúť, že patria medzi najrizikovejšie. Ideálne je investície do kryptomien správne rozložiť a sledovať ich vývoj po prípade rebalansovať kryptomenové portfólio.

V prípade individuálneho investovania si potrebujete otvoriť účet na kryptomenovej burze ako Kraken, Binance alebo Etoro. Naša spoločnosť Vám vie zabezpečiť otvorenie účtov na týchto burzách ako aj poradiť ako si kryptomenové porfólio vytvoriť a aké kryptomeny nakúpiť.

V neposlednom rade poskytujeme poradenstvo ako nakúpené kryptomeny bezpečne uchovať, uložiť a to pomocou hardware peňaženiek ako napr. Ledger. Pre klientov riešime kompletnú inštaláciu týchto bezpečných úložísk

Ak Vás zaujíma investovanie do kryptomien neváhajte nás kontaktovať

Facebook
LinkedIn